+421 905 203 900

Pri návšteve Horského Hotela Partizán

Typy na túry v okolí

Jankov vŕšok – Holý vrch – Kňažinové lúky – Hradná jaskyňa – hrad Uhrovec – Holý vrch – Jankov vŕšok

Uhrovské Podhradie – nad obcou Uhrovské Podhradie sa vypínajú zrúcaniny Uhrovského Hradu, postaveného v 13. storočí v len ťažko dostupnom teréne Strážovských vrchov. V 18. storočí hrad zachvátil požiar a ostala z neho nádherná pustatina, naozaj sa oplatí navštíviť, keď budete niekedy v okolí. Ak sa rozhodnete stráviť pár dní u nás, v Horskom Hoteli Partizán, priamo odtiaľto vedie krásna a pohodová túra, ktorá Vás prevedie cez lesy a lúky okolitej krajinky a poskytne Vám množstvo zaujímavých výhľadov, nielen pre profesionálnych fotografov.

V blízkosti hradu sa nachádza hradná jaskyňa, ktorá od roku 1994 patrí medzi prírodné pamiatky Slovenska a verejnosti bola sprístupnená po prvý krát v roku 2009. Malá jaskynka, dĺžkou asi 5m, bez nejakej krasovej výzdoby, ale príjemným spestrením túry na hrad, nezabudnite si so sebou zobrať baterku, aby ste mohli preskúmať vnútro jaskyne a keď na chvíľu vo vnútri vypnete svetlo….

Cestou k hradu je možné navštíviť ešte jednu jaskyňu, ktorá je menej známa a veľa turistov o nej ešte nikdy nepočulo a ani nevedia, že nejaká malá jaskynka, Čerešňová jaskyňa, existuje. Prečo bola nazvaná Čerešňová sa doposiaľ nikomu nepodarilo zistiť. Cesta k jaskyni nie je turisticky označená, treba sa sústrediť na taký kamenný prístrešok, ktorý ju charakterizuje, smerom hore do kopca….

Vrch Vápeč – Horná Poruba

Jeden z najkrajších vrchov Strážovských hôr, vedie k nemu viacero turistických chodníkov a je to vcelku nenáročná túra, takže je veľmi vhodná aj pre rodiny s deťmi, čerstvý vzduch a prekrásna príroda, telo aj duša Vám určite pookreje pri prechádzke okolitou krajinou.

Vrch má z diaľky dobre viditeľnú vápencovú čapicu, keďže jeho bralá sú vápencového pôvodu a na jeho vrchole sa vyníma kovový kríž, ktorý je perfektným miestom na urobenie si spoločných fotiek, pre každého, kto sa na túto turistickú výpravu vydá.

Čierny vrch – Kšinná

Vedie k nemu viacero turistických trás, najznámejšie sú chodníčky z Kšinnej a Rudnianskej Lehoty. Patrí k takzvaným menej náročným túram, takže ho zvládnu aj menej zdatní turisti. Z tohto husto zalesneného kopca pri dobrom počasí vidieť krásne panoramatické výhľady na Malú Maguru, malofatranský Kriváň. Cestou po zelenej turistickej značke sa dá pokračovať ďalej na Sivý Vrch, náročnejšia túra pre tých, ktorí budú mať ešte dosť síl sa na ňu vydať.

Výstup na Rokoš – odporúčaná trasa

Uhrovské Podhradie – Čerešňová – Malé Zrubiská – Jedlie – sedlo Rokoša – Rokoš – Košútova skala – Žernovská jaskyňa – Žernovská dolina – Omastiná – Uhrovské Podhradie

Nachádza sa v južnej časti Strážovských Vrchov, výborná turistika pre milovníkov prírody s krásnymi výhľadmi do priestranných dolín, na pohoria a dedinky nachádzajúce sa v jeho okolí. Vedie sem viacero turistických chodníkov, na výstup sa môžete vybrať z Uhrovca, Nitrianskeho Rudna, Diviackej Novej Vsi, Diviakov nad Nitricou.

Náučný turistický chodník Striebornica

Tento turistický chodník je vhodný pre rodiny s deťmi, školské výlety ale aj pre dospelákov, ktorí sa chcú dozvedieť viac informácií o miestnej kultúre, tradíciách, zvykoch a obyčajoch a o rodisku slovenských velikánov Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka, ktorého sté výročie narodenia budeme oslavovať tento rok a Horský Hotel Partizán, Jankov Vŕšok,  pripravuje v našom areáli špeciálnu oslavu aby sme vzdali poctu a pripomenuli si tak históriu a zásluhy tohto slovenského velikána. Viac informácií budete môcť nájsť na webstránke www.slovenskivelikani.sk

Turistický chodník má dĺžku okolo 1,5km, nenáročná náučná trasa so šiestimi zástavkami. Celoročný, takže ho môžete absolvovať aj v zimných mesiacoch, označený šípkami a je tiež obojsmerný.

Rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci

Rodný dom týchto slovenských velikánov sa nachádza v Uhrovci a je národnou pamiatkou Slovenska. Miesto, kde sa určite budete chcieť zastaviť, dozvedieť sa informácie z histórie, ako títo velikáni prežili a zasvätili svoj život kultúrnemu a politickému zveľaďovaniu Slovenska. Viac informácií nájdete na stránke www.slovenskivelikani.sk

Letohrádok Babylon a Slovanské múzeum A.S. Puškina v Brodzanoch

V neďalekých Brodzanoch sa nachádza Letohrádok Babylon, ktorý začiatkom 19. storočia dala postaviť neter Alexandra Puškina a slúžil jej ako letné sídlo. Z letohrádku dnes ostala zrúcanina, ktorú sa rozhodne oplatí navštíviť, má svojskú atmosféru, ktorej sa môžete nadýchať  a precítiť ju pri Vašej návšteve.

Múzeum prezentuje literárno-múzejnú expozíciu slovensko ruských literárnych a kultúrnych vzťahov. Okrem prehliadok múzeum usporadúva pravidelné besedy so spisovateľmi, rôzne kultúrne, spoločenské a odborné podujatia.

Hvezdáreň v Partizánskom

Nachádza sa v mestskej časti Malé Bielice, širokej verejnosti bola po prvý raz sprístupnená v roku 1988 aby pomohla propagácii a popularizácii astronómie, kozmonautiky. Súčasťou práce tímu vo hvezdárni nie sú len náučno vzdelávacie aktivity ale aj odborná činnosť, pozorovateľstvo. Z nášho rezortu sa tam autom dopravíte za 20 minút a návšteva tejto hvezdárne sa Vám určite bude páčiť.

V programe pre návštevníkov sú rôzne aktivity, výstavy a podujatia, kde sa môžete dozvedieť veľa zaujímavých informácií.

Bojnice a okolie

Bojnice a ich okolie si v žiadnom prípade nemôžete nechať ujsť, keď nás na Horský Hotel Partizán prídete navštíviť. Celodenné aktivity zaručené, pri návrate naspäť na hotel, Vás bude u nás čakať niečo chutné pod zub a nápojový lístok so širokým výberom nápojov pre každého.

Bojnický zámok je azda najznámejšou atrakciou Bojníc. Je súčasťou Slovenského národného múzea a od roku 1970 bol vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku. Prehliadky zámku a okolia sa konajú počas celého roka, povyše zámku je po ľavej strane viacero stánkov, kde si budete môcť zakúpiť na pamiatku tradičné oblátky, medovinu, rôzne suveníry a taktiež sa občerstviť.

Neďaleko zámku sa nachádza Národná Bojnická ZOO, ktorá je veľmi dobre známa širokej verejnosti nielen na Slovensku, ale aj v okolitých susedných štátoch. Hlavne v letných mesiacoch, keď najviac zvierat trávi čas vo vonkajších priestoroch a nie vo vnútri v pavilónoch, je poväčšine veľmi vyťažená a navštevuje ju veľa turistov.

Nájdete tam občerstvovacie stánky a taktiež atrakcie pre malých a najmenších, keďže ZOO je priestranná a pri jej prezeraní prejdú nejaký ten kilometer, k dispozícii sú rôzne typy preliezok, autokáry lavičky po celom areáli, kde si budú môcť na chvíľu oddýchnuť, aby v pohode absolvovali celú návštevu s Vami.

Prievidza a okolie

Len 6km z Bojníc, leží okresné mesto Prievidza. Medzi návštevníkmi populárne Námestie 4. Apríla sa bude tešiť Vašej návšteve, v jeho centre nájdete Pomník padlým v SNP, v jeho blízkosti sú prekrásne stavby, Kostol svätého Bartolomeja, Piaristický rímskokatolícky kostol,  Súsošie sv. Cyrila a Metoda a smerom hore k prievidzskému cintorínu nájdete najstarší Prievidzský kostol – Kostol Nanebovzatia Panny Márie.

Kino, Kultúrne a spoločenské centrum, krytá plaváreň, plážové kúpalisko, lyžiarske strediská –  Čičmany, Kanianka, Cigeľ, Poruba, Kľačno a mnoho iných príležitostí na oddych a relax, Obchodné Centrum KORZO – od odevov, športových potrieb, lekárne, elektroniky, po bankové služby a veľkých potravinových reťazcov,  kde si budete môcť nakúpiť potrebné veci – TESCO, KAUFLAND, KORZO etc.

 

Mnoho ďalších zaujímavých miest a atrakcií, ktoré sa nachádzajú v okolí nášho Horského Hotela Partizán, Jankov Vŕšok.

 

Múzeum áut veteránov Novákyhttps://goo.gl/maps/AYm3ZfTMZGfB9fLc8

Múzeum Radenov Dom Čičmanyhttps://goo.gl/maps/1FUy8f5Bccvgin587

Hornonitrianske múzeum Prievidzahttps://goo.gl/maps/s4MA5PrRP8fJBrzB8

Hornonitriansky banský skanzen Sebedražiehttps://goo.gl/maps/Jq9J6dMSZ1JAtWyQ6

Múzeum praveku Bojnicehttps://goo.gl/maps/bf3vZSYLaFHtQR9J6

Pohronské múzeum Nová Baňahttps://goo.gl/maps/r7ifZ1joFYZETPw69

Archeologické múzeum Veľkej Moravy Bojnáhttps://goo.gl/maps/eXXoZpCG4AAaCjhx6

Slovenské sklárske múzeum Lednické Rovnéhttps://goo.gl/maps/ZdnDgNp4mzm52Zs36

Letecké múzeum Slávnicahttps://goo.gl/maps/8DCQ8cCEfLxQimdUA

Kaštieľ Čereňanyhttps://goo.gl/maps/xkHpEan1q7zbx5R26

Trenčiansky hradhttps://goo.gl/maps/pdvt1WcwKJUVqPM86

Tarzánia Trenčín – zábavný park – https://goo.gl/maps/GTP4rN7Z1WVqNTVm7

Hrad Beckovhttps://goo.gl/maps/28NuB8hZKxF22YtP7

Kaštieľ Dubnica nad Váhomhttps://goo.gl/maps/GFxq9NGjdKEV5Ufk8

Renesančný kaštieľ v Diviakochhttps://goo.gl/maps/4HVRQpWpE6NTqqcKA

Mestský hrad v Kremnicihttps://goo.gl/maps/Z5TqqVVmc8kvT9HEA

A MNOHO ĎALŠÍCH ZAUJÍMAVÝCH A KRÁSNYCH MIEST, PAMATIHODNOSTÍ,  ATRAKCIÍ …